اقتصادصفحه اصلیگردشگریمناطق آزادهوایی

هوشمندسازی پایانه جدید فرودگاه جزیره کیش

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش گفت: امکانات به روز در پایانه هوشمند فرودگاه کیش فراهم شده است.

به گزارش پرس نیوز، عزت اله محمدی، با بیان جزییاتی از هوشمندسازی پایانه جدید فرودگاه جزیره کیش اظهار کرد: نرم افزار سیستم پذیرش مسافر این مجموعه کاملا بومی است که توسط فرودگاه طراحی شده و بهره‌برداری می‌شود.

محمدی افزود: در پایانه جدید فرودگاه کیش، امکان پذیرش مسافر از هر مدیریت و همچنین تفکیک بار همراه مسافر از طریق سیستم انتقال بار (bhs) بدون کمک نیروی انسانی و بدون خطا و با سرعت زیاد فراهم است.

وی ادامه داد: در پایانه 4 دستگاه تعبیه شده است ومسافرانی که بار همراه ندارند؛ می‌توانند از طریق آن بدون معطلی کارت پرواز خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش خاطرنشان کرد: در پایانه جدید فرودگاه 10پل تلسکوپی وجود دارد و بعد از پهلوگیری هواپیما، تخلیه بار به سرعت انجام می شود و با این اقدام کمک بزرگی به موضوع کنترل ترافیک و ارائه خدمات مطلوب خواهد شد.

محمدی با بیان این که از یک روز قبل می دانیم که هواپیما قرار است به کدام پل متصل شود و مسافران از کدام کانتر پذیرش خواهند شد، تصریح کرد: آگاهی از نحوه، چگونگی و مکان ورود و خروج مسافر و تحویل بار از 24 ساعت قبل از پرواز، باعث افزایش سرعت عمل و کاهش بار ترافیکی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت پارکینگ پایانه جدید برای هوشمند سازی در حال پیگیری است، گفت: به دنبال آن هستیم که خودرو راهنمایان گردشگری در کمترین زمان ممکن در معرض دید مسافران قرار بگیرد و مدیریت هایی نیز تعبیه خواهد شد تا مسافران بتوانند با کمک آنها، تاکسی خود را برای رسیدن به مقصد به راحتی و در اسرع وقت انتخاب کنند تا شاهد شکل گیری ترافیک در کنار درب ورودی نباشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش در ادامه اضافه کرد: قبل از ورود به فرودگاه، افراد می توانند با مراجعه به سایت، از شماره مدیریت (کانتر) پذیرش خود مطلع شوند و آگاهی پیدا کنند که از کدام خروجی به هواپیما سوار خواهند شد و یکسری از خدمات نیز در حوزه فناوری اطاعات در روزهای آتی اضافه می شوند که از میان آنها می توان به موبایل چکینگ اشاره کرد.

محمدی با ورود به موضوع تدابیر در نظر گرفته شده در پایانه هوشمند جدید برای ایام شلوغ سال مثل عید نوروز، گفت: این پایانه قابلیت پذیرش سالانه 6 میلیون مسافر را دارد و زیربنای 49 هزار مترمربعی این پایانه، به ما کمک خواهد کرد که در ایام شلوغ سال نیز مشکلی نداشته باشیم.

وی عنوان کرد: در ترمینال قبلی نیز در روزهایی که با ازدحام مسافر روبرو بودیم؛ مشکلی نداشتیم و تدابیر لازم همواره در این خصوص اتخاذ و گاهی در یک روز 19تا 20هزار مسافر پذیرش می شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با بیان این که می خواهیم در ترمینال جدید خدمات رسانی به نحوی باشد که مسافر از لحظه ورود تا سوار شدن به هواپیما، احساس خوبی داشته باشد، خاطرنشان کرد: قصد داریم یکی از بهترین فرودگاه های هوشمند ایران باشیم و نوین ترین خدمات را با زیرساخت هایی که تا 4ماه آینده کامل می شود؛ به مسافران ارائه بدهیم.

محمدی اضافه کرد: برنامه این است که تغییراتی را در ترمینال قدیم داشته باشیم و بعد از اعمال این تغییرات در خصوص کاربری آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در پایانه جدید فرودگاه، سیستم در خصوص مدیریت ها، ورودی و خروجی های ، احراز هویت و پل تلسکوپی تصمیم گیری می کند و شرکتهای هواپیمایی ذینفع، شرکتهای هندلینگ و نیروهای امنیتی و انتظامی فرودگاه برنامه یادشده را 24ساعت قبل در اختیار دارند و می شود گفت که 90 درصد خدمات تا به امروز در این ترمینال برای خدمت به مسافر بهینه شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش خاطرنشان کرد: در ترمینال قدیم خطای انسانی وجود داشت ولی در پایانه جدید عملا سیستم کار می‌کند و باید گفت که به صورت دقیق مسافر وارد یک ترمینال صنعتی خواهد شد و ما بیشتر کار نظارت را در آن دنبال می کنیم.

محمدی با بیان این که همه امکانات به روز برای آرامش مسافران در پایانه جدید فرودگاه کیش فراهم شده است، گفت: این آمادگی را داریم که در صورت تمایل و درخواست هتل ها، برخی از خدمات هوشمند مربوط به حوزه فرودگاه را در این اماکن ارائه بدهیم.

وی افزود: سیستم پارک هوشمند هواپیما نیز در این پایانه درحال پیگیری است؛ ضمن اینکه در کل کشور پل تلسکوپی به صورت تکی به هواپیما وصل می‌شود و ما تنها فرودگاهی هستیم که در آن دو هواپیما همزمان می‌توانند در کنار پل پهلوگیری کنند و این اتفاق در سراسر ایران بی‌نظیر است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های جزیره کیش در پایان تاکید کرد: از دید مسافر همه چیز به سادگی و در آرامش کامل در پایانه جدید به مقصد و هدف می‌رسد اما واقعیت این است که شاید نزدیک به 100 سیستم برای نیل به این هدف در این مجموعه در حال فعالیت هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا