اقتصادخودروداخلیراه و شهرسازی

ورود ۱۵۰ دستگاه کامیون ملکی به ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خرید ۱۵۰ فروند کامیون ملکی، حرکت جدی خود را برای تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌ونقل لجستیکی آغاز کرده است.

به گزارش پرس نیوز از گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌ونقل لجستیکی بر مبنای سند راهبردی خود در افق ۱۴۰۶، اقدام به خرید ۱۵۰ دستگاه کامیون ملکی صفر کیلومتر برای تحقق عملیات حمل‌ونقل DOOR TO DOOR در کریدور شمال- جنوب کرده است.

در این پیوند، مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل جاده‌ای «بهارران» با تأکید بر اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون به عنوان شانزدهمین ناوگان حمل‌ونقل کانتینری جهان شناخته می‌شود، ادامه‌داد: شرکت بهارران در کنار شرکت حمل‌ونقل ترکیبی گروه کشتیرانی به عنوان شرکت حمل‌ونقل ریلی این گروه، چشم‌انداز تازه گروه کشتیرانی را در راستای بدل شدن به شرکتی لجستیکی را نوید می‌دهند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، تا پایان سال آینده با همکاری تولیدکنندگان داخلی، یک‌هزار دستگاه کامیون به ناوگان ملکی حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ملحق خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با مجوزی که به‌تازگی دولت برای شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای صادر کرده است، ۱۰۰ دستگاه کامیون دیگر نیز به صورت وارداتی به این چرخه اضافه خواهند شد تا شرکت حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی بتواند با یک‌هزار و ۱۰۰ فروند کامیون ملکی، فعالیت خود را در عرصه حمل‌ونقل چندوجهی تقویت کند.

وی خاطرنشان‌کرد: برای ایجاد انگیزه بیشتر برای کامیونداران کشور، مقرر شده مالکیت کامیون‌های این شرکت پس از سه الی ۶ سال و بسته به چگونگی فعالیت رانندگان، به آنان منتقل شود.

منبع:ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا