اقتصادصفحه اصلیمناطق آزاد

پایانه هوشمند فرودگاه کیش می‌تواند پذیرای شش میلیون مسافر باشد

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش از قابلیت پذیرش سالانه 6 میلیون مسافر و گردشگر از طریق پایانه جدید فرودگاه کیش خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، عزت‌الله محمدی با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب و ایجاد امنیت و آرامش برای مسافران و گردشگران از بدو ورود به فرودگاه کیش تا سوار شدن به هواپیما گفت: تلاش ما بر این است تا با تکمیل زیرساخت ها و جدیدترین خدمات تا 4 ماه آینده، پایانه جدید فرودگاه به یکی از فرودگاه های هوشمند کشور تبدیل شود.

محمدی، فرودگاه جدید کیش را فاقد هرگونه خطای انسانی عنوان کرد و افزود: فعالیت در این فرودگاه به صورت هوشمند بوده و عوامل انسانی تنها کار نظارت را بر عهده دارند.

وی از پیگیری برای راه‌اندازی سیستم پارک هوشمند هواپیما در پایانه جدید خبر داد و اظهار داشت: فرودگاه کیش تنها فرودگاه کشور است که دو هواپیما به طور همزمان در کنار پل پهلو می گیرند.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش خاطر نشان کرد: پذیرش مسافر از هر مدیریت، تفکیک بار همراه مسافر از طریق سیستم انتقال بار بدون کمک نیروی انسانی و بدون خطا با سرعت بالا ار امکانات این فرودگاه به شمار می رود.

محمدی گفت: مسافران و گردشگرانی که بار به همراه ندارند می‌توانند از طریق 4 دستگاه تعبیه شده در فرودگاه کارت پرواز خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به تخلیه سریع بار مسافران به وسیله 10 پل تلسکوپی در این فرودگاه عنوان کرد: این اقدام نقش مهمی در کنترل ترافیک و ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش تاکید کرد: مسافران و گردشگرانی که قصد سفر از جزیره کیش را دارند می‌توانند پیش از ورود به فرودگاه با مراجعه به سایت kishports.ir از شماره مدیریت و خروجی خود برای سوار شدن به هواپیما اطلاع پیدا کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا