بانک و بیمه

پرداخت تسهیلات تکلیفی جهش تولید مسکن در بانک سینا

مدیرعامل بانک سینا گفت: مطابق با سیاست‌های دولت سیزدهم و بر اساس تکالیف ابلاغی از سوی بانک مرکزی، اعطای تسهیلات تکلیفی جهش تولیدمسکن، با جدّیت در این بانک دنبال می‌شود.

به گزارش پرس نیوز به نقل از روابط‍‌عمومی بانک سینا، غلامرضا فتحعلی مدیر عامل بانک سینا با تأکید بر عزم و اراده این بانک در مورد اعطای تسهیلات تکلیفی در حوزه جهش تولید مسکن، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات تکلیفی از طریق فراگیری مالی و دسترسی قاطبه مردم به نظام پولی و مالی کشور، نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: نظام اقتصادی ما بر پایه نظام بانکی است و این موضوع ایجاب می‌کند، با همفکری و هماهنگی دولت، مجلس و نظام بانکی، بتوان از تمام ظرفیت بانک‌ها در جهت خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مردم به ویژه در بخش مسکن استفاده کرد.

مدیرعامل بانک سینا ضمن اشاره به موضوع ناترازی بعضی از بانک‌های کشور، خاطرنشان کرد: یکی از عمده‌ دلایل بروز پدیده ناترازی در بانک‌ها، عدم تطابق میان سررسید دارائی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها است.

به گفته فتحعلی، موضوع ناترازی بانک‌ها، معلول مدیریت عملکرد بانک و نیز ابلاغ تکالیف به بانک‌های ناتراز است.

وی، مسئله ادغام بانک‌های ناتراز را به عنوان یکی از روش‌های تجربه‌شده در دنیا عنوان کرد و گفت: چنانچه به هر دلیلی شرایط برون‌رفت از بحران ناترازی، فراهم نشود، راه نجات ناترازی بانک‌ها فرایندهایی نظیر ادغام یا تجمیع یک‌جانبه یا دوجانبه بر اساس استانداردهای حسابداری است که می‌تواند یک اتفاق خوب در صنعت بانکداری باشد.

مدیرعامل بانک سینا ابراز امیدواری کرد: بر اساس رویه و رویکرد اصلاحی که در مدیریت بانک مرکزی وجود دارد، موضوع ناترازی بعضی بانک‌ها بهبود یافته و به حداقل ممکن، تقلیل یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا