اقتصادراه و شهرسازی

پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن در بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اینکه قراردادهای تسهیلاتی بیش از ۲۹۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در آن بانک امضا شده است از پرداخت ۱۰۱ هزار و ۴۲۵ میلیاردتومان به حساب سازندگان از محل تسهیلات و آورده متقاضیان خبر داد.

به گزارش پرس نیوز، عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند ارایه تسهیلات نهضت ملی مسکن، گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون یک میلیون و ۹۳ هزار و ۱۵۱ نفر در بانک مسکن افتتاح حساب کردند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تاکنون قراردادهای تسهیلاتی ۲۹۵ هزار و ۱۰۴ واحد به میزان ۱۰۸ هزار و ۱۳۶ میلیاردتومان منعقد شده است.

به گفته حسینی، برآوردها حاکی از آن است که تاکنون ۱۰۱ هزار و ۴۲۵میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده است که ۵۷ هزار و ۷۰۱ میلیاردتومان از محل تسهیلات و ۴۳ هزار و ۷۲۴ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان است.

یادآور می‌شود بر اساس قانون جهش تولید مسکن تمامی بانک‌ها از جمله بانک مسکن متعهد هستند تا نسبت به پرداخت تسهیلات بخش مسکن اقدام کنند. بر اساس آمار، بانک مسکن یکی از بانک‌هایی است که بیشترین همکاری را در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن داشته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا