اقتصادانرژی

کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی مصرف برق با سایه‌بان‌های خورشیدی

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز، «مصطفی مافیم عصر چهارشنبه در آیین پایانی نخستین جشنواره «سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی» که با هدف جذب و حمایت از ایده‌ها، طرح‌های فناورانه و خلاق در حوزه مدیریت مصرف انرژی و سرمایش سنتی، توسط پارک علم و فناوری نیرو مستقر در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، افزود: پژوهشگاه نیرو به عنوان سازمانی که وظیفه توسعه فرهنگ‌سازی فناوری و محصولات فناورانه را دارد این جشنواره را طراحی کرده است.

وی افزود: نخستین جشنواره را خیلی سریع برگزار کردیم و امید است به برندی تبدیل شود و هر ساله طرح‌های مناسبی برای ارائه در این رویداد داشته باشیم. با وجود این که زمان بسیار کمی داشتیم، در شهریور ماه کار را شروع کردیم و در کمتر از یک ماه به آیین پایانی جشنواره رسیدیم.

مافی با اشاره به دریافت ۴۳ طرح و ایده در نخستین جشنواره سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی گفت: از مجموع این طرح‌ها و ایده‌ها، ۳۵ مورد توسط افراد حقیقی و بقیه توسط حقوقی‌ها ارائه شده بود. این‌ها طرح‌های کاملی بودند که ارائه شدند. طرح‌هایی هم که ناقص بودند وارد داوری‌ها نشدند.

وی افزود: این بیانگر آن است که باید تقویت و برنامه‌ریزی کنیم تا طرح‌ها صاحبان و مالکان حقوقی داشته باشند و شرکت‌های دانش‌بنیان آنها را عهده دار و روی تجاری‌سازی طرح‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند.

مافی خاطرنشان کرد: پس از داوری طرح‌ها توسط چهار داور، از بین این ۴۳ طرح، ۱۳ طرح انتخاب و در نهایت سه طرح به عنوان برتر قدردانی شدند.

قرار است همه این ۱۳ طرح در راستای تجاری سازی مورد حمایت پژوهشگاه نیرو قرار گیرند.

منبع:ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا