اقتصادتعاون و کار

۴ هزار میلیارد تومان به توسعه مشاغل خانگی اختصاص یافت

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید صولت مرتضوی» در چهل و هشتمین نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با گرامیداشت یاد شهدای مقاومت و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، اظهار داشت: در حمله به بیمارستان و کشتار زنان و کودکان اوج نیت پلید صهیونیسم مشاهده شد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت جهان اسلام از مردم بی‌دفاع فلسطین، گفت: فلسطین نماد اتحاد و عزت و مقاومت در جهان است.

مرتضوی توسعه مشاغل خانگی را از مهم‌ترین بسترهای شکوفایی اقتصادی خانوارها عنوان کرد و گفت: مشاغل خانگی می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های خود یکی از ظرفیت‌های رشد تولید در نظام اسلامی باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونق هنرآموزی در خانواده را از ارزش‌های توسعه مشاغل خانگی مطرح کرد و افزود: افزایش تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها به دلیل رشد کارگاه‌های کوچک خانگی بوده است.

وی از صنایع دستی، فرش‌بافی، سنگ‌های قیمتی و… به عنوان نمونه پتانسیل‌های رشد این حوزه نام برد و گفت: مشاغل خانگی مصرف انرژی و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهند و تسهیل ورود این قشر به بازار کار که از سیاست‌های مهم دولت است را فراهم می‌کنند.

مرتضوی از اثرات مهم توجه به مشاغل خانگی را کاهش نیم‌درصدی بیکاری بانوان دانست و افزود: سهم مشاغل خانگی از کل اشتغال متعهد شده دولت ۱۵۰ هزار فرصت شغلی است.

وزیر کار گفت: در بازه زمانی شروع به کار دولت مردمی سیزدهم بالغ بر ۲۵۰ هزار فرصت شغلی خانگی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: با همراهی و مساعدت بانک‌های عامل در سال جاری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان به حوزه مشاغل خانگی تخصیص یافته است.

مرتضوی تحقق اهداف اشتغال‌زایی دولت را به‌واسطه حضور و دغدغه بخش خصوصی و کارآفرینان دانست و از آنان تقدیر کرد.

منبع:ایرنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا