گوناگون

۸ نکته‌ی اساسی برای انتخاب بهترین ادکلن مردانه

اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خود جلب کنید و کاریزمای طبیعی خود را به حداکثر برسانید، باید بویی عالی نیز داشته باشید. بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند.

پرس نیوز، به دنبال رایحه‌ای هستید که به امضای شما تبدیل شود؟ چیزی که با گذشت زمان، همه جا با شما همراه و به عنوان عطر منحصر‌به‌فرد شما شناخته شود؟ این یک هدف قابل تحسین است. اما آهسته بروید! عطر و ادکلن‌های زیادی در بازار وجود دارد که بوی خوبی دارند. شما بهترین ادکلن مردانه را می‌خواهید؟ لیستی از بهترین ادکلن‌های مردانه در فروشگاه‌ها به شما ارائه می‌شود. اما چه چیز با سلیقه و شخصیت شما جور است؟

باید از بین بهترین ادکلن‌های مردانه دنیا چیزی را انتخاب کنید که مناسب شماست. چطور باید این کار را انجام دهید؟ تا زمانی که تصمیمی‌ آگاهانه باشد، می‌تواند تصمیم آسانی باشد. ما اینجا هستیم تا به شما در یافتن بهترین عطر و ادکلن مردانه دنیا کمک کنیم. نظر متخصصان عطرسازی را جمع کرده‌ایم تا نحوه‌ی یافتن ادکلنی که برای شما مناسب‌تر است را در این نوشته به شما ارائه دهیم. منتظر اسم بهترین ادکلن مردانه نباشید. اینجا قرار است ماهیگیری را به شما بیاموزیم.

شما باید عاشق عطر شوید. اگر از خرید عطری برای خود مطمئن نیستید، به توصیه‌های فروشنده گوش دهید، از دوستان نزدیک خود نظر بخواهید، اما در نهایت، باید عطری را که می‌زنید دوست داشته باشید. اگر شک دارید حتی بهترین ادکلن‌های مردانه فرانسوی را نخرید.

پوشیدن بهترین لباس یا داشتن زیباترین ماشین کافی نیست. اگر می‌خواهید توجه‌ها را به خود جلب کنید و کاریزمای طبیعی خود را به حداکثر برسانید، باید بویی عالی نیز داشته باشید. بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند.

حتی بهتر از آن، عطری درخشان و بی‌نظیر برای هر مردی وجود دارد، صرف نظر از انتخاب‌های زیبایی‌شناختی یا سبک شخصی او. با وجود عطرهای مختلف برای انتخاب، ممکن است ندانید کدام ادکلن را باید امتحان کنید.

آیا زمان کافی برای تست بوییدن هر ادکلن ممکن ندارید؟ ما می‌توانیم کمک کنیم که انتخاب عطر برایتان ساده‌تر شود. به خواندن ادامه دهید.

۱. نوت‌ها را بشناسید

بهترین ادکلن‌های مردانه

با دانستن نوت‌های اصلی در عطر و ادکلن مردانه، می‌توانید آن‌ها را به حال و هوای خاصی که می‌خواهید متصل کنید. البته، برخی از نوت‌ها برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارند، اما هنوز هم می‌توان به راحتی نوتی پیدا کرد که به طور کلی برای شما جذاب باشد. مثلا اگر طرفدار عطرهای خنک هستید، باید بدانید بهترین ادکلن مردانه خنک کدام است و با شناخت نوت‌های آن عطرهای مشابهش را پیدا کنید.

اگر می‌خواهید احساس آرامش کنید، این احساس ممکن است با یادآوری بوی پختن غذای مادرتان ایجاد شود. بنابراین نوت‌هایی مانند دانه تونکا یا وانیل می‌تواند جذاب باشد. برای مثال شخصاً اگر بخواهم احساس اعتماد به نفس داشته باشم، از یک عطر کلاسیک سرخس معطر (fougère) مانند ایو سن لورن جاز (Yves Saint Laurent Jazz a modern interpretation like) یا عطری مدرن مانند فوژر دآرژن تام فورد (Tom Ford’s Fougère d’Argent) یکی از ده‌تای لیست بهترین ادکلن تام فورد مردانه، استفاده خواهم کرد. این همان چیزی است که مردان با اعتماد به نفس اطراف من بوی آن را می‌دادند.

۲. خانواده‌ی عطرها و فصلی بودن آن‌ها را بشناسید

توصیه می‌کنیم ۳ یا ۴ ادکلن را در فصول مختلف به صورت چرخشی استفاده کنید. با این کار نوت‌های مختلف عطر را به زمان‌های مختلف سال بچسبانید. آنچه عطر زمستانی شناخته می‌شود با نوت تنباکو، چرم، یا ادویه شناخته می‌شود. بهترین رایحه‌های تابستانی نوت‌های سبز و آبی هستند و عطر‌های پاییزی نوت نعنا هندی، مشک و وانیل دارند. نوت‌‌های بهاری گل یا مرکبات هستند. بله، بسیاری از آن‌ها در طول سال یا حداقل برای نیمی‌ از سال هم جواب می‌دهند. اما در درازمدت با نگهداری چند بطری و تعیین فصلی بودن عطرها پول کمتری خرج نمی‌کنید، فقط یک بطری را سه یا چهار برابر سریع‌تر تمام خواهید کرد.

۳. از اینکه بپرسید «چه عطری می‌زنید؟» نترسید

همانطور که ممکن است شزم (Shazam) یک آهنگ ناآشنا اما لذت‌بخش باشد، اگر بوی عطری را از کسی می‌شنوید ولی آن را نمی‌شناسید، هیچ عیبی ندارد که بپرسید. شاید با این کار عطری کمتر شناخته شده ولی خوب را کشف کنید. بالاخره گاهی مردم به همین دلیل آن عطر را می‌زنند. نه برای اینکه شما بپرسید، بلکه برای اینکه مردم از آن لذت ببرند. فقط مطمئن شوید که پرسیدن شما بی‌ادبی یا نقض حریم شخصی محسوب نشود.

هنگامی‌ که فهمیدید کدام عطرها را دوست دارید و می‌توانستید نام‌هایی را به آن‌ها بچسبانید، می‌توانید درباره‌ی هر کدام تحقیق کنید تا بفهمید چرا آن را دوست دارید یا بتوانید چیزی مشابه پیدا کنید. نوت‌ها و ترکیباتی را که در آن عطرها وجود دارد، بررسی کنید.

۴. کلاسیک‌ها را بشناسید

ادکلن

اگر بهترین رایحه‌های کلاسیک را می‌شناسید، پس چارچوبی دارید که با استفاده از آن ادکلن‌های خود را انتخاب کنید. شما همچنین فهرستی از رایحه‌هایی که دوست ندارید را می‌شناسید که در انتخاب بهترین مارک ادکلن مردانه به شما کمک خواهد کرد.

مثلا اگر سلیقه‌ی شما عطرهای خنک یا تلخ است، با شناختن بهترین ادکلن مردانه خنک و تلخ یا بهترین ادکلن‌های خنک مردانه و تشخیص نوت‌های قالب آن‌ها، انتخاب عطر بعدی کار سختی نخواهد بود.

۵. جذابیت عمومی در مقابل جذابیت برای خواص

اگر عطر مشهورتر و فراگیرتری را انتخاب کنید، در معرض خطر این هستید که دو مرد دیگر در دفتر کارتان همان بو را بدهند. نکته‌ی مثبت این است که شما عطر امنی زده‌اید به این معنا که بیشتر مردم آن را دوست خواهند داشت و احتمالاً عطری نیست که خیلی متمایز باشد. با این حال، برخی افراد وضعیت برعکس را ترجیح می‌دهند و می‌خواهند رایحه‌ای خاص برای خود حداقل در حلقه اجتماعی خودشان داشته باشند.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید قیمت است. این از آن جاهایی است که هر چقدر بیشتر پرداخت کنید، چیز بهتری دریافت می‌کنید. قیمت بهترین ادکلن مردانه با ماندگاری بالا به هیچ عنوان کم نیست.

متوسط قیمت خرده‌فروشی عطرهای جذاب باید در مقایسه با عطرهای خاص بسیار پایین‌تر باشد. بنابراین انتظار نداشته باشید که محصولات تولید انبوه حاوی مواد طبیعی گران‌قیمتی مانند روغن رز خالص یا روغن چوب صندل در مقادیر زیاد باشند.

بزرگ‌ترین مزیت ادکلن‌های محبوب و فراگیر خودشان هستند. سازندگان این عطرها باید در بهترین جایگاهی که در توانشان است قرار بگیرند. خلاقیت آن‌ها با بودجه‌ کوچک‌تر و مواد محدودتر باید بیشتر باشد. محصول آن‌ها باید یک فشرده خلاقانه‌ از مواد محدود باشد که ممکن است به آن‌ها اجازه ندهد ایده‌های جدید را به طور کامل اجرا کنند. ترجیح می‌دهید نقاشی یک دانشجوی سال اول رشته‌ی هنر را داشته باشید که از گران‌ترین رنگ‌های دنیا استفاده کرده است یا نقاشی با مداد پیکاسو را؟

۶. انگیزه‌های خود را در نظر بگیرید

هدف نهایی شما از داشتن امضا در عطر چیست؟ شخصیت شما چگونه است یا چه نوع دیگری از خود را تصور می‌کنید؟ چگونه بر همکاران، افراد مهم زندگی‌تان و بهترین دوستانتان تاثیر می‌گذارید؟ همه‌ی آن‌ها آن رایحه را با شما تداعی می‌کنند. بنابراین باید چیزی را پیدا کنید که واقعاً با هر چیزی که از خود به نمایش می‌گذارید تناسب داشته باشد. این باز هم، دلیلی است برای داشتن بیش از یک عطر خوش‌بو، تا بتوانید جنبه‌های مختلف خود را به طور مساوی و مناسب بیان کنید.

۷. از اینترنت استفاده کنید

بهترین ادکلن‌های مردانه

چند راه برای استفاده از وب به نفع خود در هنگام خرید یک عطر امضا وجود دارد. مهم است که قبل از اینکه رایحه خود را انتخاب و آن را تبدیل به امضای خود کنید، نظرات بیشتری درباره آن عطر خوانده باشید.

رسانه‌های اجتماعی، به ویژه تیک‌تاک، اینستاگرام و یوتیوب منابع خوبی برای این جست‌وجو هستند. این‌ها مکان‌های ملاقات محبوبی هستند که طرفداران عطرها درباره وسواس‌های خود به ویژه درباره‌ی عطرهای خاص صحبت می‌کنند. ممکن است با اعتماد به این منابع پیش بیاید که چند وزغ را هم استشمام کنید اما در عوض شاهزاده‌های جذاب زیادی هم پیدا خواهید کرد.

منبع دیگر، انواع فهرست‌های عطر مانند Fragrantica ،Basenotes ،Parfumo و WikiParfum است. منابعی عالی برای کمک به متخصصان و تازه‌کاران در کشف عطرها. با ترکیب نکات قبلی و درک شما از انگیزه‌تان و شناخت نوت‌ها، می‌توانید از این منابع برای کشف بطری‌های ادکلن مشابه استفاده کنید.

۸. قبل از خرید امتحان کنید

اگر می‌خواهید به چیزی متعهد شوید و مقداری پول واقعی برای آن بپردازید باید مطمئن باشید که آن چیزی است که واقعا می‌خواستید. تنها راه اطمینان این است که ابتدا آن را امتحان کنید. خوشبختانه، اکثر برندها نوعی تستر ارائه می‌دهند. شاید نتوانید آن را در خرده‌فروشی‌ها پیدا کنید. اما بسیاری از برندهای بزرگ مجموعه‌های تستر کاملی را برای محصولاتشان ارائه می‌دهند که می‌توانید از طریق آن‌ها با دامنه یک برند کامل آشنا شوید.

چگونه از عطر امضای فعلی خود جدا شوید؟

ادکلن‌های مردانه

شاید این اولین بار نباشد که عطری انتخاب می‌کنید. شاید امضای قبلی را خیلی عجولانه انتخاب کرده باشید، یا آنقدر بوی خوبی داشته که بقیه هم رفته‌اند و آن را خریده‌اند. تبریک می‌گوییم که تأثیرگذار هستید. ولی چگونه می‌خواهید یک امضا را با امضای دیگری جایگزین کنید؟

این کار کمی شبیه طلاق است. «آشنایی داشتن با یک فرد مزیت‌هایی دارد. شما او را به خوبی می‌شناسید و در لحظات خوب و بد با هم بوده‌اید، اما می‌خواهید ماجراجویی را تجربه کنید. یک مشاور زوجین از شما می‌پرسد که آیا این رابطه غیر قابل تعمیر است یا خیر. همین امر درباره ادکلن امضا هم صدق می‌کند. آیا واقعا به این تغییر نیاز دارید؟ اگر چنین است، شجاع باشید و ادامه دهید.

آیا تمایلی به رابطه با رایحه‌های متعدد دارید؟ پس از تجربه ورق زدن صفحه جدیدی در زندگی لذت ببرید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

همانطور که ما در طول زندگی تکامل پیدا می‌کنیم، ترجیحات عطری ما نیز تغییر می‌کند. عطرهایی هستند که امروز از زدن آن‌ها لذت می‌بریم ولی یک دهه پیش آن‌ها را نمی‌زدیم. عطرها بخشنده‌تر از مد هستند. با افزایش سن، عطرهای بیشتری وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. عطری که ممکن است یک دهه پیش، بیش از حد رایحه‌ای بالغ داشته، ممکن است عطری باشد که امروز عاشقانه‌های جدید را شعله‌ور می‌کند.

چرا باید عطر بزنیم؟

استفاده از یک عطر نه‌تنها جذابیت شما را افزایش می‌دهد، بلکه اعتماد‌به‌نفس شما را با زنان و به طور کلی نیز افزایش می‌دهد.

استفاده از عطر باعث جذابیت بیشتر شما برای خانم‌ها می‌شود. در انتخاب همسر، بو برای خانم‌ها اهمیت بیشتری دارد. یک مطالعه اروپایی نشان داده که در حالی که نشانه‌های بصری برای مردان در انتخاب همسر بسیار مهم است، رایحه، قوی‌ترین عامل برای زنان در انتخاب مردان است. یک مرد قبل از هر چیز از چشمان خود استفاده می‌کند، در حالی که یک زن از بینی خود استفاده می‌کند حتی اگر نداند!

علاوه بر این، زنان حس بویایی بهتر و دقیق‌تری دارند. از بدو تولد، زنان به طور مداوم در تست‌های بویایی، هم در شناسایی و هم در تشخیص، بهتر از مردان عمل می‌کنند. در واقع، بینی زنان حتی به طور خاص تنظیم شده است تا به فرمون‌های مردانه (هورمون‌های جنسی معطر) حساس باشد. عطرها با این رایحه‌ها ترکیب می‌شوند و تجربه بویایی به‌یاد‌ماندنی‌تر و جذاب‌تری را ایجاد می‌کنند.

یک عطر می‌تواند ارتباطات عاطفی عمیق‌تری با افراد ایجاد کند. بویایی قوی‌ترین حس است. در واقع ۱۵۰‌هزار برابر حساس‌تر از قوه دید شماست و شاید بیش از یک تریلیون بوی منحصر به فرد را تشخیص می‌دهد. چشم‌های ضعیف ما فقط می‌توانند حدود ۷ میلیون رنگ را تشخیص دهند و این تخمین حداکثری است. بویایی همچنین بهتر از هر حواس دیگری باعث ایجاد خاطرات می‌شود زیرا پیاز بویایی مستقیماً به سیستم لیمبیک متصل است که گاهی اوقات مغز عاطفی نامیده می‌شود. رایحه‌های قدرتمند و منحصر به فرد مساوی هستند با ارتباط عمیق و عاطفی.

یک عطر خوب به تصویر کلی شما از اینکه یک مرد تیزبین و جمع و جور هستید می‌افزاید. ما می‌دانیم که خوب لباس پوشیدن اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد. وقتی زیبا به نظر می‌رسید احساس بهتری دارید. ادکلن زدن این احساس را افزایش می‌دهد، زیرا مطمئن خواهید بود که نه‌تنها شبیه یک میلیون دلار به نظر می‌رسید، بلکه بوی آن را نیز می‌دهید.

شما باید اهمیتی را که عطر شما در جهان دارد، حتی در مواجهه‌های غیرصمیمانه و غیرجنسی درک کنید.

عطر چیست؟

عطر ترکیبی پیچیده از آن چیزی است که مردم در صنعت عطر و ادکلن از آن به عنوان مواد خام یاد می‌کنند. این مواد خام می‌تواند عصاره‌های طبیعی یا مواد خام مصنوعی باشد.

روغن‌های معطر در یک حلال (معمولاً الکل) حل می‌شوند تا ترکیب دلپذیری از رایحه‌ها حفظ شود. غلظت بالاتر روغن معمولاً به معنای عطر قوی‌تر است. قدرت عطر تعیین‌کننده مدت ماندگاری یک عطر روی پوست شماست.

توجه به این نکته مهم است که هر عطری در هر فردی بوی متفاوتی دارد. این عدم اطمینان و پیچیدگی است که بسیاری از مردان را می‌ترساند، اما اگر به آن به عنوان یک فرآیند کشف نگاه کنید، می‌تواند به یک سفر لذت‌بخش تبدیل شود.

تفاوت بین عطر، ادوتویلت و ادکلن چیست؟

ادکلن مردانه مناسب فصل

عطر یک اصطلاح عمومی و بدون جنسیت است. عطر به اشکال مختلف وجود دارد و به نام‌های مختلفی خوانده می‌شود، اما به طور کلی در این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرد:

  • Eau Fraiche رقیق‌ترین نسخه عطر، معمولا با ۱ تا ۳ درصد روغن عطر در الکل و آب است. عمر ماندگاری آن معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.
  • ادکلن (Cologne) قدیمی‌ترین اصطلاح برای عطر است که در آمریکای شمالی برای رایحه‌های مردانه استفاده می‌شود. سبک، تازه و میوه‌ای است و معمولاً از ۲ تا ۴ درصد روغن‌های عطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولا در عطرهای افراد جوان استفاده می‌شود و طول ماندگاری آن حدود ۲ ساعت است.
  • ادو تویلت (Eau de Toilette) یک ترکیب اسپری سبک با ۵ تا ۱۵ درصد اسانس عطر خالص حل شده در الکل است و باقی ماندن بوی آن معمولاً حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.
  • پرفیوم (Eau de Parfum) از لحاظ تاریخی بدون جنسیت است و برای توصیف محصولات مردانه و زنانه استفاده می‌شود و بهترین اصطلاح برای توصیف یک عطر است. البته ما در این متن بیشتر از ادکلن استفاده کردیم، زیرا این اصطلاحی است که اکثر خوانندگان آن را با رایحه مرتبط می‌دانند. این محصول حاوی ۱۵ تا ۲۰ درصد اسانس خالص عطر است و حدود ۵ تا ۸ ساعت ماندگاری دارد.
  • اسانس (Parfum) گرفته شده از عبارت لاتین per fumum یعنی از طریق دود است. اسانس غلیظ‌ترین و گران‌ترین گزینه‌ از میان عطرهاست. کمی روغنی‌تر است و از ۲۹ تا ۳۰ درصد اسانس عطر خالص تشکیل شده است. این عطر می‌تواند تا ۲۴ ساعت دوام بیاورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا