بانک و بیمه

۹۳ درصد مردم تحت پوشش بیمه خدمات سلامت قرار دارند

به گزارش پایگاه خبری پرس نیوز به نقل از وبدا، بهروز رحیمی در همایش معاونین توسعه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی وزارت بهداشت، برگزار شد، افزود: تلاش ما با اجرای برنامه های مختلف، کاهش پرداختی از جیب مردم است.

وی با اشاره به لزوم کار و تلاش شبانه روزی برای خدمت به مردم و حفظ و ارتقای سلامت جامعه، تاکید کرد: برای تحقق برنامه ها و اولویت های سلامت، نیازمند پیگیری های ویژه، تخصیص و مدیریت منابع هستیم.

رحیمی اظهار داشت: توانمندی های حوزه سلامت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار و در دنیا بی نظیر است و باید علاوه بر بودن در کنار مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین، در جهت کمک به آنها در قالب محموله های بشردوستانه، دارویی، تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی کار کنیم که اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در دولت مردمی پس از ۱۵ سال معطلی، ادامه داد: مشکلات دیگر جامعه خدوم پرستاری نیز در حال پیگیری است و امیدواریم همه دستگاه های ذیربط در این زمینه با وزارت بهداشت، همکاری لازم را داشته باشند تا دغدغه این قشر زحمتکش، کاهش یابد.

رحیمی به وضعیت منابع مالی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: معاونین توسعه دانشگاه ها باید تلاش کنند که بودجه مورد نیاز اجرای برنامه های سلامت در استانها، تامین و مدیریت شود تا خللی در اجرای این برنامه ها و همچنین سلامت مردم، ایجاد نشود.

وی تحقق سیاست های جمعیتی و همچنین اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را از مهمترین اولویت های وزارت بهداشت در دولت مردمی دانست و اظهار داشت: از نخستین روزهای تصویب این قانون، قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شده و مصوبات بسیار خوبی هم داشته است که انتظار داریم این مصوبات به طور کامل در دانشگاه ها، اجرایی شوند.

رحیمی با اشاره به اجرای طرح دارویار در دولت مردمی به منظور مردمی سازی یارانه های دارو، گفت: این طرح با موفقیت اجرا شد و امیدواریم بودجه مورد نیاز این طرح به طور کامل به وزارت بهداشت اختصاص یابد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا