خارجیخودروصفحه اصلی

XPeng رانندگی هوشمند XNGP را در 243 شهر گسترش می دهد

XPeng به طور قابل توجهی پوشش ویژگی رانندگی به کمک XNGP (راهنمای پیلوت) خود را گسترش داده است، که هدف آن رقابت با FSD (خودرانی کامل) تسلا است.

به گزارش پرس نیوز،XPeng به طور قابل توجهی پوشش ویژگی رانندگی به کمک XNGP (راهنمای پیلوت) خود را گسترش داده است، که هدف آن رقابت با FSD (خودرانی کامل) تسلا است. این توسعه که 191 شهر دیگر را در بر می گیرد، کل پشتیبانی را به 243 شهر می رساند.

XNGP، سیستم کمک راننده پیشرفته XPeng (ADAS)، در ابتدا بر بزرگراه ها متمرکز بود و به درستی بزرگراه NGP نام گرفت. با این حال، این شرکت در حال حاضر دامنه خود را به مناطق شهری، تحت پوشش شهرهای بزرگ چین، گسترش داده است. هدف نهایی XPeng ارائه کمک به راننده در تمام سناریوها، از بزرگراه‌ها گرفته تا جاده‌های شهری، جاده‌های پردیس داخلی و پارکینگ‌ها است.

XPeng

نسخه اخیر Xmart OS 4.4.0 برای خودروهای واجد شرایط، شاهد معرفی ویژگی XNGP مستقل از نقشه HD در 20 شهر دیگر بود. با گسترش بیشتر در 29 دسامبر، اعلام XPeng پس از تکمیل آزمایش بتا در 27 مکان دیگر، پوشش خود را به 52 شهر افزایش داد. وسایل نقلیه واجد شرایط برای این ویژگی ها باید به Xmart OS 4.5.0 ارتقا پیدا کنند.

X9 MPV اولین وسیله نقلیه ای خواهد بود که با جدیدترین ویژگی های XNGP و پوشش گسترده شهر ارائه می شود. خودروهای نسخه Max که بر خلاف تریم‌های Pro مجهز به 2 LiDAR هستند، می‌توانند از عملکرد City NGP بهره ببرند و امکان رانندگی با کمک خلبان را در مناطق شهری فراهم کنند.

XPeng

از نقطه نظر فنی، XNGP توانایی پشتیبانی از رانندگی هوشمند شهری را در سراسر کشور نشان می‌دهد، با دسته‌هایی از شهرها که اعتبارسنجی پس از مهندسی را دریافت می‌کنند. XNGP دارای پوشش ادراک کلی در حین رانندگی به اندازه 1.8 زمین فوتبال استاندارد است که گواهی بر قابلیت های پیشرفته آن است.

طبق گفته این شرکت، با رانندگی هوشمند سطح بالای XNGP که اکنون 90 درصد شهرها را پوشش می دهد، کل جاده های موجود برای دارندگان خودرو XPeng به 569000 کیلومتر می رسد. XPeng تاکید می‌کند که XNGP بیش از 3000000 کیلومتر راستی‌آزمایی جاده، از جمله کیلومترهای بزرگراه را تکمیل کرده است، و مسافت پیموده شده رانندگی شبیه‌سازی‌شده از 145،000،000 کیلومتر فراتر رفته است، که شامل بیش از 16،000 سناریو شبیه‌سازی اصلی و 40،000 سناریوی شبیه‌سازی تخصصی است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا